Zadzwoń do nas
Siedzibaaa

Siedziba
ul. Wojska Polskiego 190
91-726 Łódź

Godziny otwarcia

Godziny otwarcia
pon - pią: 9.00-17.00
sob: umawiane przez tel.

Dla Auta
Wyciszanie Aut

Wyciszanie Aut 0 Wyciszanie Aut 1 Wyciszanie Aut 2


Poziom hałasu szczególnie przy prędkościach autostradowych dla wielu z nas jest coraz bardziej uciążliwy. Hałas powoduje zmęczenie psychiczne i stres, co w dalekich trasach pokonywanie kilometrów samochodem staje się mało komfortowa dla kierowcy i pasażerów.


Producenci samochodów starają się podnieść komfort akustyczny, poprzez miejscowe wygłuszenie drzwi, lub dachu, ale materiały użyte są najczęściej kawałkiem kartonu, lub gąbki jaką możemy spotkać w łazience 😉

Bez względu czy posiadamy samochód fabrycznie nowy, czy kilkunastoletni, marki premium, premium plus, wszystkie są wyciszone tak samo, w nie wielkim stopniu - „ekonomicznie” (oczywiście są wyjątki).

 

Należy również pamiętać, że każdy z Nas inaczej odczuwa poziom hałasu i dla jednej osoby szum opon może nie być tak uciążliwy, jak dla Twojego dziecka, lub teściowej 😉.

Wygłuszenie samochodu to nie tylko zwiększenie komfortu podróży.

Poprawny dobór materiałów wpłynie korzystnie na jakość dźwięku z naszych głośników.

W nowych samochodach zestaw car audio nie składa się już z dwóch głośników w przednich drzwiach. Często są to systemy, które dysponują już 8-12 głośnikami z fabrycznymi głośnikami nisko tonowymi. Zastosowanie mat, lub pianek wygłuszających z pewnością poprawi dźwięk Twoich fabrycznych głośników. O ile lepiej brzmi dźwięk w naszych głośnikach, kiedy nie słychać rezonansu blach drzwi, lub bagażnika – PRAWDA?

 


Rozwiązaniem które jest znacznie tańsze od zakupu nowego mercedesa Klasy S jest wygłuszenie auta.

Wybór materiałów wykorzystywanych do wytłumienia samochodu, zależny jest od tego jaki efekt chcemy uzyskać.

Poniżej przedstawiamy najczęściej stosowane produkty, które będą nam potrzebne do redukcji akustyki, wyciszenia auta lub redukcji termicznej:

 

- MATA BUTYLOWA – wysokiej jakości maty wygłuszające którymi można wyciszyć każdy element samochodu - drzwi, bagażnik, podłogę, podsufitkę, nadkola. Mata butylowa ma za zadanie zmniejszyć dragania blachy i usztywnić. Wytłumienie poszczególnych elementów matą butylową wpłynie na komfort akustyczny w samochodzie.

  Zalety mat butylowych:

- skutecznie wygłusza rezonans blach

- izoluje wibracje

- poprawia akustykę w trakcie jazdy

- elastyczność maty bez potrzeby podgrzewania

- samoprzylepna

 

- PIANKA WYGŁUSZAJĄCA KAUCZUKOWA – służy do wygłuszania średnich i wysokich częstotliwości. Zapewni również termoizolację przestrzeni. Idealna do wygłuszenia drzwi, bagażnika, podłogi samochodu.

  Zalety pianki kauczukowej:

- izolacja akustyczna

- skuteczne wygłuszenie średnich częstotliwości

- skuteczne wygłuszenie wysokich częstotliwości

- izolacja termiczna

- trudnopalna

- wodoodporna

- antygrzybiczna


Jeśli jesteś zainteresowany skuteczną poprawą komfortu podróży dla Siebie i Twoich pasażerów skontaktuj się z Nami.  Przedstawimy najbardziej optymalne rozwiązania redukcji szumu, hałasu i poprawy akustyki car audio.